ÇOCUKKENTÇOCUK WORKSHOP SERIES

JUNE 6, 2015 11:00 – 15:00

Box City

“Kent Gözünden Çocuklar Çocukların Gözünden Kent” atölyeler serisine katılmış tüm çocuklar ve aileleri hepinizi 6 Haziran Cumartesi Studio-X'e bekliyoruz! Eğer daha önce atölyelere katılmadıysanız da sorun değil, 6 Haziran günü kendi yapılarınızı oluşturarak takıma katılabilirsiniz!

Etkinlikte, çocuklarınızın farklı büyüklükte kutular kullanarak yaptıkları çok sayıda ve farklı “kutu bina”yı ve diğer alanları bir araya getiriyor olacağız.

Yetişkini çocuğu tüm katılımcılar binaların, alanların birbirleri ile ilişkilerini ve şehir planlaması prensiplerini dikkate alarak takım halinde çalışacak. Mimarlar ve şehir planlamacıları da yol göstericiler olarak takımın bir parçası olacak. Hem eğleneceğiz, hem öğreneceğiz!

Kutu Kent dışında bir film gösterimimiz ve sergimiz de olacak:


Koç Üniversitesi’ nden Pınar Çevikayak'ın atölye çalışması “İstanbul’un Ses Dedektifleri”, İstanbul’un farklı bölgelerinden sesleri özel bir seçkiyle bir araya getiriyor olacak. Ayrıca küçük bir çocuğun, büyük bir şehirde babasını arama hikayesi üzerine kurulu “The Boy & The World" filmi gösterilecek.
Atölyeler süresince “Gelin Yakından Bakalım: Yaşadığım Yer” ve “Şehir Bingosu” atölyelerinin çıktılarını da görebileceksiniz.

Program:
11.00-12.00 Kutu Kent yapımı
12.00-13.00 Kutu Kent’in inşaası
13.00-13.30 İstanbul’un Ses Dedektifleri
14.00-15.30 Film gösterimi: ‘The Boy and The World’

READ MORE

ELSEWHERE